Megjelent a Forbes legújabb milliárdoslistája, amelyből kiderül, hogy a leggazdagabb magyar becsült vagyona már megközelíti a 600 milliárd forintot, ami új rekordot jelent. A lista élén idén ismét Mészáros Lőrinc áll, letaszítva Csányi Sándort a dobogó tetejéről.
A legnagyobb sztárok haláluk után is millió dollárokat keresnek hagyatékuk kezelőinek jogdíjak formájában, nem csak a műveikkel, de nevük, arcképük használatával is. A Forbes összegyűjtötte, hogy az elmúlt egy évben kik voltak a legtöbb bevételt hozó elhunyt művészek.
A 408 milliárd forintra értékelt MPF Holding, a 361 milliárdos Docler Holding és a 320 milliárd forintra becsült Bonafarm csoport lett a három legértékesebb magyar cég a Forbes friss százas listáján.
A Forbes immár hatodik éve tette közzé a világ legjobb munkáltatóinak rangsorát. A 2022-es listát a Statistával együttműködve állították össze, a piackutató cég 57 ország 150 000 teljes és részmunkaidős munkavállalóját kérdezte meg a multinacionális vállalatoknál, hogy megállapítsa, melyek azok, amelyek kiemelkedőek olyan területeken, mint: impakt és vízió, tehetségfejlesztés, nemek közötti egyenlőség és társadalmi felelősségvállalás. Az idei listán összesen 800 vállalat szerepel, a teljes rangsort itt lehet megnézni. Cikkünkben az első három helyezettel foglalkozunk, megnézzük, hogy mit érdemes tudni a nagyvállalatokról 2022-ben.
A Forbes amerikai üzleti magazin számítása szerint jelenleg a Barcelona a világ legértékesebb labdarúgócsapata. A katalán együttes értéke 4,76 milliárd dollár, és ezzel megelőzi a 4,75 milliárd dollárt érő, előző években első Real Madridot.
Az elmúlt években számos sikeres üzletemberről lehetett hallani, hogy földeket vásárolt magának. Januárban például kiderült, hogy Bill Gates lett az Egyesült Államok legnagyobb termőföld-birtokosa, de mellette még számos ismert milliárdos is hatalmas földtulajdonnal rendelkezik, legyen szó erdővidékről vagy egyéb jellegű területről. Azonban nem csak a gazdag magánemberek, hanem az intézményi befektetők is aktívak ezen a területen, amit részben a klímasemlegesség elérése motivál, de profitszerzés szempontjából sem utolsó a termőföld.
A Forbes 2019-ben is összeszedte a kínai üzletemberek listáját, ami a 10 leggazdagabb kínait mutatja be. A listán szerepel e-kereskedelemmel foglalkozó cég vezetője, közösségi médiát üzemeltető üzletember, de az egészségügyi, az ingatlanpiaci és a mezőgazdasági szektor is reprezentálva van. Az egyedüli nő, aki már tavaly is felkerült a listára Yang Huiyan, aki 5-ként végzett a listán.
Legalább 2,1 milliárd dolláros vagyon kellett ahhoz, hogy felkerüljön valaki 2019-ben az Amerika leggazdagabbjait tartalmazó 400-as Forbes-listára. Idén 19 újoncot köszönhetünk a listán, köztük több olyat, akik válás vagy öröklés útján kerültek fel. Bemutatjuk közülük a 10 leggazdagabbat.
Ilyen feltételekkel nem fognak békét kötni.
Négy állattartó telepen van jelen a betegség.
Oroszország és Kína a legfőbb kihívó.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.